203873
IP: 18.207.238.169
2019-12-11 12:02

Mikołajki

Dnia 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Dzieci witały gościa piosenkami przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych. Radości nie było końca. Wszystkie dzieci dostały prezenty za które serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców z panią przewodniczącą na czele. Dziękujemy też księdzu proboszczowi parafii Osie za słodkie upominki, które dzieci otrzymały również tego dnia. Miła niespodzianka spotkała już przedszkolaków na początku tygodnia. Do naszego przedszkola przyszedł " Mikołaj"  ze słodkościami ze Szkolnego Koła Caritas pod przewodnictwem pana Henryka, któremu serdecznie dziękujemy.Galeria.

mikoajkii.02

Święto Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy bardzo radosne i ważne święto - Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia, każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "małym lub dużym przyjacielem"  - pluszowym misiem. Nie było końca radości, konkursów i wspólnej zabawy. Dzieci poznały historię pluszowego misia, rysowały portret misia, próbowały misiowych przysmaków.    Z pewnością to wielkie misiowe  święto zostanie we wspomnieniach przedszkolaków.

Galeria.

pluszaki 13

Kiermasz Mikołajkowy

Tradycją naszego przedszkola jest przedświąteczny Kiermasz  Mikołajkowy.  Dnia 20 listopada rodzice, dzieci, pani dyrektor i wychowawczynie, spotkali się na warsztatach plastycznych. Powstało wiele pięknych ozdób świątecznych. Rodzicom i dzieciom serdecznie dziękujemy za udział. Wszystkie dzieła można było oglądać w holu naszego przedszkola. Galeria.

warsztaty mikoajkowe0109

Dzień Jeża

Dnia 10 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Jeża- święto sympatycznych ssaków. Dzieci z naszego przedszkola uczciły również ten dzień, lecz trochę później, bo 21 listpoada. Tego dnia gościliśmy w naszym przedszkolu pracowników  Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Pani Marlena przekazała dzieciom wiele ciekawostek z życia jeży, np. jak żyją, co jest ich przysmakiem, jakie maja zwyczaje. Dzieci dowiedziały się też, że jeże są pożyteczne dla środowiska i znajdują się pod ochroną. Na koniec spotkania, każda grupa wykonała prace plastyczne.

Zajęcia edukacyjno- przyrodnicze realizowane były w ramach projektu pn. "Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko- pomorskiego. Lubię tu być...na zielonym", realizowane przez Województwo Kujawsko- Pomorskie. Galeria.

dzie jea0108

Prawa Dziecka

Dnia 20 listopada świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie            z UNICEF.

Uczciliśmy 30 rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Kolor niebieski towarzyszył nam we wszelkich działaniach podejmowanych tego dnia. Wychowawczynie wszystkich grup przeprowadziły ciekawe zajęcia przybliżające dzieciom konwencje o prawach dziecka w oparciu o przygotowane przez UNICEF scenariusze zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym. Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw dziecka jest dzieciństwo - "dla każdego dziecka,dzieciństwo"Galeria.

prawa dziecka