Tydzień temu
IP: 54.81.0.22
2018-05-21 12:59

Pierwsza pomoc

Dziś w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadzili je strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Należy więc wprowadzać do przedszkoli tematykę pierwszej pomocy i oswajać z nią najmłodszych. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.  Podczas zorganizowanego spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć oraz zadławień. Dzieci utrwaliły znajomość numerów alarmowych - prowadzącym serdecznie dziękujemy.

pierwsza pomoc2

Teatrzyk

Jak co miesiąc również w maju  gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Krakowa ze Studia Teatralnego KRAK-ART. Tym razem dzieci naszego przedszkola obejrzały bajkę pt.: "Wilk i zając". Dzieci z zainteresowaniem oglądały bajkę oraz z chęcią uczestniczyły w przedstawieniu.

teatrzykmaj2

Biblioteka

8 maja wychowankowie przedszkola wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w zajęciach w Publicznej Bibliotece w Osiu. Celem zajęć było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci. Przedszkolaki wysłuchały głośnego czytania książek. Zapoznały się z zasadami zachowania w bibliotece, poznały rozkład pomieszczeń . Pani Maria zachęcała dzieci do przychodzenia wraz z rodzicami i wypożyczania książek. Na pożegnanie dzieci otrzymały słodką niespodziankę. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy pani Marii Siekierkowskiej.

biblioteka2

Dzień Ziemi

23 kwietnia br. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Dzieci zapoznały się z rolą wody w życiu człowieka, zwierząt i roślin, z korzyściami, jakie człowiek czerpie z lasu, z ekologicznymi funkcjami lasu oraz wysłuchały odgłosów jakie można usłyszeć w puszczy. Najciekawszym zadaniem okazało się poszukiwanie skarbu, a tym skarbem była niezbędna do życia woda. Dzieci wzieły udział w zabawie polagającej na  naśladowaniu  leśnych zwierząt, jak np. wąż, dzik, ślimak. Na koniec nasi wychowankowie  obejrzały film edukacyjnyły pt."Moja ziemia – kaczka kwaczka chroni środowisko”

dzienziemi4