2053
IP: 3.80.177.176
2018-12-14 20:16

Zakończenie roku szkolnego

21 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu Publicznym w Osiu. Na tę uroczystość oprócz rodziców, maluchów oraz pracowników przedszkola, przybyli wójt gminy Osie Michał Grabski oraz pani sekretarz Beata Jagła. Spotkanie było podsumowaniem całorocznej współpracy. Pani Alicja Babińska przywitała przybyłych gości, pani Dagmara Solecka życzyła dzieciom i rodzicom udanych wakacji oraz przypomniała podstawowe zasady bezpiecznego zachowania, w tym postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Pani dyrektor Ewa Mechlińska w podziękowaniu za owocną współpracę wręczyła rodzicom kwiaty.

zakonczenieroku108

Z tej okazji przygotowano ciekawy program artystyczny. Dzieci recytując wiersze zaprezentowały zdobyte umiejętności. W przerwach między wierszami maluchy zaśpiewały piosenki oraz przedstawiły przygotowane specjalnie na tę okazję zabawy muzyczno-ruchowe. Po dwóch latach nauki każdy przedszkolak wiedział już jak zachować się przed publicznością i pochwalić zdobytą wiedzą. Nie brakowało łez wzruszenia u rodziców, gdy widzieli swoje pociechy występujące na scenie. Rada Rodziców na forum podziękowała pani dyrektor, wszystkim nauczycielom oraz całemu personelowi za trud włożony w wychowanie ich dzieci. Każdy absolwent otrzymał biret oraz dyplomy: z katechezy oraz upamiętniający miło spędzony czas w przedszkolu. W końcowej części uroczystości krótkie przemówienie wygłosił wójt Michał Grabski, gratulując dzieciom ukończenia przedszkola, życząc udanych wakacji oraz rozdał wraz z panią sekretach dzieciom upominki. Po skończonej akademii na wszystkich czekał słodki poczęstunek, podczas którego wspominano cały rok wspólnej pracy.