Tydzień temu
IP: 54.81.0.22
2018-05-21 13:07

Pierwsza pomoc

Dziś w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadzili je strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Należy więc wprowadzać do przedszkoli tematykę pierwszej pomocy i oswajać z nią najmłodszych. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.  Podczas zorganizowanego spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć oraz zadławień. Dzieci utrwaliły znajomość numerów alarmowych - prowadzącym serdecznie dziękujemy.

pierwsza pomoc2